رشته ی برنامه ریزی شهری از گرایشات شهر سازی است و انجام پایان نامه در این رشته دارای دو گرایش برنامه ریزی شهری و برنامه سازی منطقه‌ای با هدف بالابردن سطح کیفی زندگی اهالی یک منطقه یا شهر بخصوص در رابطه با موضوعات درون شهری همچون سیستم جابجایی افراد در حوزه حمل و نقل، نوع استفاده زمین و مناسب بودن محیط زیست می باشد.

 

 

هدف تعلیم این رشته، پرورش متخصصین کارآمد  می باشد که علاوه بردانش و اطلاعات فنی، روحیه فعالی را در خود پرورش دهند. به همین علت رشته برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی  و بالاتر علاوه بر آموزش دانش فنی و کارآمد زمینه یادگیری علوم اجتماعی را فراهم میکند تا پیشرفت و بسط اقتصادی و منطقه‌ای به واحدی ثابت به نام توسعه انسانی، تغییر یابد و با توجه به مطالب فوق انتخاب موضوع  و انجام پایان نامه ی جامع و هدفمند تاثیر بسزایی در آینده شغلی دانشجو خواهد داشت.

ازجمله دروس اختصاصی این رشته: اقتصاد شهری، اقتصاد شهری، جامعه شناسی شهری، تاریخ شهر و شهرسازی، مدل های کمی در شهرسازی، کاربرد نظام اطلاعات شهری، شناخت فضاهای شهری و... می باشد.

به دلیل  تحقیقاتی بودن این رشته تسلط بر ریاضی، هندسه، آمار و نرم افزار های آماری که در انجام پایان نامه برنامه ریزی شهری تاثیر گذار خواهد بود، دارای اهمیت بسیاری می باشد تا دانشجو بتواند پایان نامه ی مطلوبی را ارائه کرده و گام به گام در راستای موفقیت در آن بدون کم و کاستی پیش رود.

از جمله نرم افزار های کاربردی و تخصصی رشته برنامه ریزی شهری که در پایان نامه هم کاربرد فراوانی خواهند داشت عبارتند از:
CityEngine
، AutoCad، Revit، GeoShow3D، spss

با تمام این تفاصیر اکثر دانشجویان نیازمند راهنمایی و مشاوره در این زمینه می باشند و مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پایان نامه محقق می سازد

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 6-4-1395

منبع: editexperts.ir