رشته ی برنامه ریزی شهری از گرایشات شهر سازی است و انجام پایان نامه در این رشته دارای دو گرایش برنامه ریزی شهری و برنامه سازی منطقه‌ای با هدف بالابردن سطح کیفی زندگی اهالی یک منطقه یا شهر بخصوص در رابطه با موضوعات درون شهری همچون سیستم جابجایی افراد در حوزه حمل و نقل، نوع استفاده زمین و مناسب بودن محیط زیست می باشد.

 

 

هدف تعلیم این رشته، پرورش متخصصین کارآمد  می باشد که علاوه بردانش و اطلاعات فنی، روحیه فعالی را در خود پرورش دهند. به همین علت رشته برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی  و بالاتر علاوه بر آموزش دانش فنی و کارآمد زمینه یادگیری علوم اجتماعی را فراهم میکند تا پیشرفت و بسط اقتصادی و منطقه‌ای به واحدی ثابت به نام توسعه انسانی، تغییر یابد و با توجه به مطالب فوق انتخاب موضوع  و انجام پایان نامه ی جامع و هدفمند تاثیر بسزایی در آینده شغلی دانشجو خواهد داشت.

ازجمله دروس اختصاصی این رشته: اقتصاد شهری، اقتصاد شهری، جامعه شناسی شهری، تاریخ شهر و شهرسازی، مدل های کمی در شهرسازی، کاربرد نظام اطلاعات شهری، شناخت فضاهای شهری و... می باشد.

به دلیل  تحقیقاتی بودن این رشته تسلط بر ریاضی، هندسه، آمار و نرم افزار های آماری که در انجام پایان نامه برنامه ریزی شهری تاثیر گذار خواهد بود، دارای اهمیت بسیاری می باشد تا دانشجو بتواند پایان نامه ی مطلوبی را ارائه کرده و گام به گام در راستای موفقیت در آن بدون کم و کاستی پیش رود.

از جمله نرم افزار های کاربردی و تخصصی رشته برنامه ریزی شهری که در پایان نامه هم کاربرد فراوانی خواهند داشت عبارتند از:
CityEngine
، AutoCad، Revit، GeoShow3D، spss

با تمام این تفاصیر اکثر دانشجویان نیازمند راهنمایی و مشاوره در این زمینه می باشند و مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پایان نامه محقق می سازد

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 6-4-1395

منبع: editexperts.ir


مطالب دیگر این گروه
نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه   انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم