تمام رابطه های موجود در جامعه که تاثیر حقوقی از آن شکل میگیرد، شامل موضوعات رشته حقوق می شود و مورد بررسی و تحقیق قرار میگیرد که باعث ایجاد انعطاف در انتخاب موضوعات مختلف در زمینه انجام پایان نامه می باشد.

این رابطه ها می تواند شامل رابطه مردم و دولت باشد که به آن حقوق عمومی گفته می شود و یا مربوط به ارتباط خصوصی افراد  می شود که حقوق خصوصی نام دارد و با توجه به اینکه دانشجو راغب به انجام پایان نامه در کدام دسته می باشد موضوعی را انتخاب کرده و تحقیق و بررسی را آغاز می کند.

 

 

حقوق عمومی مربوط به حقوق قوه های سه گانه موجود در کشور، حاکمیت و هرآنچه که  با اداره کشور رابطه دارد میباشد، و حقوق خصوصی به رابطه مردم با یکدیگر می پردازد که نعاملات تجاری یکی از پر اهمیت ترین آن ها میباشد.

رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته‏ های گروه علوم انسانی است. دامنه گرایشات رشته حقوق وسیع است و در تمام تعاملات امروزه به وفور دیده می شود که این باعث می شود تا دانشجو دید وسیعی برای انتخاب موضوع پایان نامه داشته باشد و راحت تر بتواند برای انجام پایان نامه حقوق در مقطع ارشد و دکترا تصمیم بگیرد.

از جمله واحد های درسی پایه ی رشته حقوق: مقدمه علم حقوق، حقوق اساسی، حقوق مدنی، حقوق جزای عمومی، مالیه عمومی، مبانی علم اقتصاد، مبانی جامعه شناسی، عربی میباشد.

دانشجویان این رشته باید جسور، خلاق و دارای فن بیان خوب و قدرت استدلال کافی باشند. علم حقوق با شناخت جامعه، روانشنانسی و علم فلسفه ترکیب شده است و یک حقوقدان باید از این علم ها دانش ‏لازم را داشته باشد . همچنین یک دانشجوی حقوق برای این که در رشته خود موفق گردد و بتواند یک پایان نامه خوب و جامع را ارائه کند باید به زبان و ادبیات فارسی مسلط باشد.

اما در مجموع یک دانشجوی راغب و با پشتکار می تواند با انجام پایان نامه ای موفق و با کیفیت و کسب گواهی کارشناسی به سمت های مختلفی از جمله: وکالت، مشاور حقوقی  در ارگان های دولتی مثل: شهرداری، بانک، سازمان ها و وزارتخانه ها و یا سردفتر دفاتر اسناد رسمی دست یابد و از جایگاه خوبی در اجتماع برخوردار شود.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 5-4-1395

منبع: editexperts.ir


مطالب دیگر این گروه
نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه   انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم