تمام رابطه های موجود در جامعه که تاثیر حقوقی از آن شکل میگیرد، شامل موضوعات رشته حقوق می شود و مورد بررسی و تحقیق قرار میگیرد که باعث ایجاد انعطاف در انتخاب موضوعات مختلف در زمینه انجام پایان نامه می باشد.

این رابطه ها می تواند شامل رابطه مردم و دولت باشد که به آن حقوق عمومی گفته می شود و یا مربوط به ارتباط خصوصی افراد  می شود که حقوق خصوصی نام دارد و با توجه به اینکه دانشجو راغب به انجام پایان نامه در کدام دسته می باشد موضوعی را انتخاب کرده و تحقیق و بررسی را آغاز می کند.

 

 

حقوق عمومی مربوط به حقوق قوه های سه گانه موجود در کشور، حاکمیت و هرآنچه که  با اداره کشور رابطه دارد میباشد، و حقوق خصوصی به رابطه مردم با یکدیگر می پردازد که نعاملات تجاری یکی از پر اهمیت ترین آن ها میباشد.

رشته حقوق یکی از پرطرفدارترین رشته‏ های گروه علوم انسانی است. دامنه گرایشات رشته حقوق وسیع است و در تمام تعاملات امروزه به وفور دیده می شود که این باعث می شود تا دانشجو دید وسیعی برای انتخاب موضوع پایان نامه داشته باشد و راحت تر بتواند برای انجام پایان نامه حقوق در مقطع ارشد و دکترا تصمیم بگیرد.

از جمله واحد های درسی پایه ی رشته حقوق: مقدمه علم حقوق، حقوق اساسی، حقوق مدنی، حقوق جزای عمومی، مالیه عمومی، مبانی علم اقتصاد، مبانی جامعه شناسی، عربی میباشد.

دانشجویان این رشته باید جسور، خلاق و دارای فن بیان خوب و قدرت استدلال کافی باشند. علم حقوق با شناخت جامعه، روانشنانسی و علم فلسفه ترکیب شده است و یک حقوقدان باید از این علم ها دانش ‏لازم را داشته باشد . همچنین یک دانشجوی حقوق برای این که در رشته خود موفق گردد و بتواند یک پایان نامه خوب و جامع را ارائه کند باید به زبان و ادبیات فارسی مسلط باشد.

اما در مجموع یک دانشجوی راغب و با پشتکار می تواند با انجام پایان نامه ای موفق و با کیفیت و کسب گواهی کارشناسی به سمت های مختلفی از جمله: وکالت، مشاور حقوقی  در ارگان های دولتی مثل: شهرداری، بانک، سازمان ها و وزارتخانه ها و یا سردفتر دفاتر اسناد رسمی دست یابد و از جایگاه خوبی در اجتماع برخوردار شود.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 5-4-1395

منبع: editexperts.ir