با ترقی روزافزون دانش و تکنولوژی، روند انجام پایان نامه صنایع پیچیده تر شده چرا که رشته های قدیمی فنی، نمی توانستند به تمام نیازها و موارد پاسخ بدهند. به همین دلیل برای از بین بردن این کاستی و خلأ، رشته‏ های مختلف علمی و دانش مدیریت، اقتصاد و تکنیک های مهندسی، با هم ترکیب شده و رشته ای به نام مهندسی صنایع به گرایش های فنی و مهندسی اضافه شد که با توجه به این مسئله دانشجو باید به تمام شاخه های علم و دانش و مدیریت و... اشراف داشته و دامنه اطلاعات خود را وسیع تر کند.

 

 

 رشته مهندسی صنایع، شامل اغلب موضوعات و علوم ازجمله موارد زیر می باشد: نظارت بر منظم بودن فعالیت های یک فرآیند، کنترل تولید، نظارت بر کیفیت، استفاده تاثیر گذار و سودمند از ماشین‏ آلات، ابزارها و توانایی ها، افزایش بهره وری  سیستم، افزایش بهره آوری امنیت و... .

با توجه به این که رشته مهندسی صنایع با اکثر موضوعات و علوم و دانش مختلفی  در ارتباط است  دامنه وظیفه های یک مهندس صنایع، وسیع ‏تر از سایر مهندسان در رشته های دیگر می باشد پس به دلیل مهم بودن این ویژگی دانشجویان این رشته باید تمام سعی خود را برای فراگیری دروس پایه و تخصصی داشته باشند تا بتوانند موضوعی مناسب برای پایان نامه خود انتخاب کرده و در جهت انجام پایان نامه ای موفق بکوشند.

دانشجویان تمام رشته ها بخصوص رشته های فنی و مهندسی در زمان تحصیل و یادگیری دروس کاربردی ومهم را خوب فرابگیرند و با ارائه ی یک پایان نامه ی مطلوب و انجام پایان نامه به صورت گام به گام و بکار گرفتن تجربه و دانش متخصصان و استاد راهنما و در جهت هر چه بهتر شدن آن تلاش کنند .

همچنین مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پایان نامه محقق می سازد.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 6-4-1395

منبع: editexperts.ir


مطالب دیگر این گروه
نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه   انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم