از جمله دلیل هایی که کلمه مدیریت را در حوزه تعریفی پایان نامه مدیریت نمی توان به راحتی و با سادگی بیان کرد گسترده بودن  دامنه  این رشته و متعدد بودن رشته ها برای انجام پایان نامه و خاصیت پویای آن میباشد.  مدیریت شامل ارائه ی یک برنامه دقیق، اجزا، سازماندهی، کنترل و بررسی سعی و کوشش های عضوهای گروه یا سازمان و بکارگیری منابع سازمانی متعدد برای رسیدن به هدف های سازمانی میباشد.

 

 

برای انجام پایان نامه مدیریت باید همواره این نکته را بدانیم که مدیریت شامل علوم مختلف مثل: اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی، ریاضیات، آمار و ... میباشد و هدف آن افزایش سودمندی، کاربردی بودن،درستی و تاثیر سازمانی میباشد.

 استفاده از روش های مدیریت  با توجه به موقعیت یک موسسه یا از یک ارگان به ارگان دیگر متغیر است و نیازمند روش های مختلف  در شرایط  گوناگون میباشد.

عده ای مدیریت را هنر و عده ای دیگر علم عنوان کرده اند و برخی هم تلفیقی از علم و هنر، ولی آنچه که دارای اهمیت میباشد، تاثیر و رتبه بسیار مهم مدیریت در تمام زمینه ها علی الخصوص در زمینه انجام پایان نامه مدیریت در مقطع ارشد و دکترا میباشد.

تصمیم برای انتخاب موضوع تا دفاع و انجام پایان نامه در شاخه ‌های متعدد، برای اکثر دانشگاه های ایران تقریبا شبیه سیستم آموزشی در تمام دنیا میباشد و دارای یک چرخه معلوم و شناخته شده است.

یکی از وظایف استاد راهنما در قبال دانشجو این رشته و سایر رشته ها ارشاد و هدایت به سمت مسیری مشخص و با هدف است تا دانشجو بتواند موضوعی را انتخاب کرده و در جهت تکمیل آن قدم بردارد.

با توجه به مطالب گفته شده و کسب اطلاعات بیشتر دانشجو از رشته مدیریت انتظار میرود دانشجو بتواند موضوعی را انتخاب و به نگارش و تدوین آن بپردازد. همچنین مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را از یک پایان نامه موفق محقق می سازد.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 5-4-1395

منبع: editexperts.ir


مطالب دیگر این گروه
نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع نگارش یک پروپوزال قوی و قابل دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه   انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش پایان نامه مهندسی شیمی با محوریت بسپارش موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم موضوع پایان نامه خود را چگونه انتخاب کنیم