پایان نامه، طرح تحقیقاتی می باشد که دانشجویان جهت احراز مدرک تحصیلی بعد از اتمام دروس تئوری و عملی نیاز به آن دارند و باید آن را به شکل در خورد با کیفیت و براساس فرمت و خواسته دانشگاه  مربوطه انجام دهد همچنین مدرکی جهت اعتبارسنجی علمی و راهی برای ورود افراد به مقاطع تحصیلی بالاتر می باشد. بنابراین کیفیت آن برای دست یابی به این اهداف بسیار مهم است. مقالات استخراجی و چاپ آن در مجلات و ژورنال های تخصصی می تواند اعتبار علمی شما را دو چندان کند.

 

 

معماری، رشته ای از تلفیق هنر و مهندسی. این رشته جز رشته های دانشگاهی است که برای بسیاری از دوره های تحصیلی آن، دانشجو برای فارغ التحصیلی ملزم به انجام پایان نامه با کیفیت می باشد. اصل و اساس انجام پایان نامه معماری بیشتر بحث همزمان تئوری و عملی است و طراحی اصلی ترین قسمت برای انجام پایان نامه معماری می باشد. دانشجو بعد از اصول سنجیده شده در پروپوزال خود به تدوین پایان نامه رو می آورد. موضوع نباید تکراری باشد بلکه ایجاد نوآوری وخلاقیت اصل اساسی در انجام پایان نامه معماری می باشد.

برای طراحی های لازم در انجام پایان نامه معماری، داشتن علم نرم افزاری بسیار مهم است در نظر داشته باشید یکی از موارد کسب شغل در رشته معماری یادگیری نرم افزارهای مرتبط با این رشته است از جمله نرم افزارهای اصلی و کاربردی در رشته معماری می توان auto cad, 3d max, maya, rinoو... می باشد بنابراین انجام پایان نامه معماری، تقریبا به شکل مستقیم به آینده شغلی شما مرتبط است.

برای بهبود و کیفیت هر چه بهتر انجام پایان نامه، از مشاوره افراد دارای تجربه استفاده کنید در نظر داشته باشید اینکه به شکل انفرادی و بدون نظر خواهی کار تحقیقاتی را انجام دهید مطمئنا با شکست روبرو خواهید شد استفاده از نظرات استاد راهنما و مشاور و افراد متخصص می تواند در بهبود  و کیفیت هر چه بهتر شما کمک کند. کار طراحی و گرفتن ایده های خلاقانه با نگاه کردن دقیق به پیرامون امکان پذیر است بنابراین قبل از انجام پایان نامه معماری می توانید از محیط اطراف الهام گرفته و روش نویی را در طراحی های خود داشته باشید.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ: 30-3-1395

منبع: editexperts.ir