هدف دانشجو از تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی عبارت است از آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی داخلی و بین‌المللی خصوصا واحدهای مرتبط با صادرات و واردات، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی بازارهای بین‌المللی، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشکلات بازارشناسی و ورود، توسعه بازار، انطباق فرهنگی ...، ارزیابی راه حلهای مختف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات اتخاذ شده است. همچنین افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی که بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند و تطبیق برنامه‌های سازمان با شرایط جدید و ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای بخشی دیگر از مهارت کسب شده خواهد بود.

پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی


فارغ التحصیلان این رشته با اطلاعات وسیعی که در زمینه‌های مختلف بازرگانی و بازاریابی بین‌الملل، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی پیدا می‌کنند، به خوبی می‌توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می‌رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می‌توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقات بازار که امروز برای موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. اما از این نکته نبایستی غافل شد که تنوع دروس ارائه شده و فاصله آن تا مباحث عملی و کاربردی، آینده را برای فارغ التحصیلانی که قصد دارند مستقیماً وارد حوزه بازاریابی و فروش شرکتها شوند، دشوار می‌سازد. بنابراین این وظیفه به عهده خود دانش آموختگان است که در کنار ارتقاء سطح علمی خود، نگاه ویژه ای به محیط کسب و کار داشته باشد.

برخی از سرفصل‌های رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی


1.    حقوق بازرگانی بین‌الملل
2.    مدیریت صادرات و واردات
3.    سازمان‌های پولی و مالی بین‌المللی
4.    بازار شناسی و مسائل بازار‌یابی
5.    مدیریت منابع انسانی پیشرفته

برای تحصیل در این رشته چه چیزهایی مورد نیاز است؟
    علاقه مندی به علوم مدیریت و بازاریابی در سطوح بین‌الملل
    قدرت و توان ادراک، تجزیه و تحلیل و نهایتا حل مشکلات مدیریتی
    توان تجزیه و تحلیل فرهنگ‌ها و محیط‌های ناشناخته و داشتن روحیه بالا در شناسایی و نفوذ در آن
    کسب مهارتهای عمومی و تخصصی (حداقل یک زبان، ICDL و ... )
    روابط عمومی بسیار بالا، روحیه شکست ناپذیر، ذهنی خلاق و مشتری مدار
در بخش انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی نیز مانند دیگر رشته‌های مشابه، دانش آموخته می‌باید علاوه بر آشنایی با دانش رشته‌اش، با نرم‌افزار‌های رشته خود آشنایی کافی داشته باشد. علاوه بر آن برای انجام پایان نامه، آشنایی با نرم افزار‌های آماری مانند  SPSSنیز یکی از باید‌هاست. در این رشته Edex با داشتن کارشناسان ارشد و دکترای حسابداری، در نوشتن و انجام کلیه امور پایان نامه، مشاور و دستیار محققان و دانش آموختگان عزیز خواهد بود. تهیه پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی، تهیه فصول پایان‌نامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی، تهیه مقاله استخراجی پایان نامه، همکاری در چاپ مقالات مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی در مجلات معتبر مدیریتی، مشاوره حل تمرینات و پروژه‌های مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی، استراتژی، کارآفرینی، تجزیه و تحلیل، تطبیقی، مقایسه تئوری، سنجش و اندازه گیری و تجزیه و تحلیل آماری (فصل چهارم) پایان نامه بخشی از خدمات قابل ارائه این مؤسسه است.

نمونه‌هایی چند از پایان‌نامه‌های انجام شده در زمینه مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین‌المللی


o    بررسی تأثیر اعتماد کیفیت خدمات درک شده به حفظ مشتری به واسطه هزینه جابجایی
o    بررسی عوامل مؤثر بر میزان صادرات سیمان کشور
o    بررسی عوامل مؤثر بر صادرات کاشی و سرامیک دراستانهای x و y
o    بررسی موانع توسعه و صادرات نرم افزار ایران
o    امکان سنجی استقرار تجارت الکترونیک در صنایع پتروشیمی x
o    انتخاب آمیخته بازاریابی مناسب با استفاده از تکنیک AHP با رویکرد برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی
o    بررسی تأثیر مدیریت بازاریابی بر افزایش فروش جهانی محصول x
o    بررسی عوامل مؤثـر بر فرآیند تصمیم‌گیری خریداران صادراتی محصولات فولادی