انجام پایان نامه مهندسی نفت

مهندسی نفت رشته ای مرتبط با ایجاد راه و روشهای نوین اکتشاف و استخراج نفت و گاز از زمین است. مباحث اصلی این رشته زمین شناسی, ریاضی و شیمی است و گرایشهای آن عبارتند از: مهندسی اکتشاف, مهندسی مخازن, مهندسی حفاری و مهندسی بهره برداری. مهندسین اکتشاف بااستفاده از لرزه نگارها و امواج صوتی می توانند به عمق چاه پی ببرند و تعیین کنند که نفتی در آن مکان وجود دارد یا خیر. مهندس مخزن سطوح مخازن نفت را اندازه گیری می کند و با بهینه سازی آنها سرو کار دارد.

پایان نامه مهندسی نفت

مهندسین حفاری بیشتر با دکلهای نفتی سروکار دارند و با استفاده از تجهیزات حفاری منابع هیدروکربنی را شناسایی می کنند. مهندسین بهره برداری جنبه های فنی و اقتصادی مخارن نفت را بررسی می کنند، اختلالات چاه و مخزن را شناسایی کرده و روشهای بهتر بهره برداری را کشف می کنند. دانشجویان این رشته به طور کلی علاوه بر ریاضی و فیزیک - که دروس پایه تمام رشته های فنی مهندسی هستند- زبان انگلیسی قوی هم داشته باشند. شغل فارغ التحصیلان این رشته دشوار است زیرا بیشتر کار مهندسان نفت خارج از شهر است و گاه باید به مدت چند روز از خانه دور باشند. وزارت نفت بهترین فارغ التحصیلان این رشته را جذب می کنند . تدوین پایان نامه یا رساله مهندسی نفت به دلیل نیاز به انجام تحقیقات در شرایط واقعی و دشوار برای دانشجویان این رشته دغدغه ای جدی تبدیل شده است و انجام این کار بدون داشتن تجربه عملی امکان پذیر نیست. از همین رو به دانشجویان این رشته پیشنهاد می شود که برای انجام پایان نامه از متخصصین و مشاوران مجرب ما کمک بگیرند. نمونه هایی از موضوعات پایان نامه ارشد و پایان نامه دکترا رشته مهندسی نفت را جهت آشنایی با انجام پایان نامه در این رشته را در زیر می توانید مشاهده نمایید:
_توسعه دستگاه حفاری ضد ضربه و کاربرد آن در بلوک چونهوا
_بررسی روشهای گوگردزدایی گاز و نفت به منظور محافظت از محیط زیست
_احتمال استفاده از گازنفت خام مایع در سیستمهای خنک کننده

سفارش پایان نامه


مطالب دیگر این گروه
پردازش تصویر در پایان نامه ارشد کامپیوتر پردازش تصویر در پایان نامه ارشد کامپیوتر داده کاوی در پایان نامه ارشد کامپیوتر داده کاوی در پایان نامه ارشد کامپیوتر پایان نامه های ارشد مهندسی کامپیوتر پایان نامه های ارشد مهندسی کامپیوتر پایان نامه ارشدمهندسی کامپیوتر پایان نامه ارشدمهندسی کامپیوتر پایان نامه ارشد مهندسی کامپیوتر پایان نامه ارشد مهندسی کامپیوتر پایان نامه مهندسی مکاترونیک پایان نامه مهندسی مکاترونیک