آشنایی با نرم افزار Stata برای پایان نامه اقتصاد

نرم افزار Stata به عنوان یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای آماری چندمنظوره در پروژه هایپایان نامه اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی و سایر رشته ها از شاخه های علوم پزشکی به حساب می آید. به دلیل عملکرد قدرتمند در تجزیه و تحلیل داده های ورودی به نرم افزار، در جامعه آماری با حجم بالا به سرعت خروجی با دقت بالایی را برآورد می کند. در این متن به بررسی مزایای نرم افزار استاتا در پایان نامه اقتصاد، جامعه شناسی و دیگر رشته های مرتبط می پردازیم.

 

مزایای استفاده از نرم افزار Stata در پایان نامه اقتصاد

  • قابلیت استفاده از برنامه نویسی در نرم افزار: برنامه نویسی و ارائه نمودارهای بسیار دقیق با کیفیت عالی از ویژگی های فوق العاده نرم افزار استاتا در پایان نامه اقتصاد و جامعه شناسی می باشد.
  • آزمون های آماری: امکان انجام تجزیه و تحلیل های پیچیده برای تحقیقات  پایان نامه  از جمله روش های ماتریسی، با استفاده از داده های سری زمانی، پنل دیتا، داده های مقطعی فراهم شده است. مدل های خطی، غیرخطی، مدل های چندمتغیره با داده های پیوسته و گسسته، تحلیل آماری، نموداری، ارائه آزمون های آماری پیچیده برای تحلیل روند متغیرها و پیش بینی رفتار آنها در آینده از دیگر ویژگی های متمایز نرم افزار استاتا برای انجام تحلیل های پایان نامه  در علوم اجتماعی می باشد.
  • قابلیت های جدید در نسخه جدید نرم افزار: امکان انجام تجزیه و تحلیل بیزین، انجام تحلیل مدل های مارکوف سوئیچینگ، مدل های چندسطحی و معادلات ساختاری از دیگر مزایایی است که به تازگی در نسخه جدید منتشر شده در بازار به این نرم افزار افزوده شده است.
  • قابلیت های کلیدی نرم افزار استاتا: امکان اعمال مدیریت داده ها، برنامه نویسی در نرم افزار برای مدل های آماری، امکان شبیه سازی داده ها، قابلیت خواندن داده‌های با فرمت اسکی(ASCII)، امکان وارد کردن داده ها از فرمت فایل های اکسل، رابط کاربری بسیار ساده و سرعت عملکرد فوق العاده بالا از مهم ترین مزایای این نرم افزار برای انجام پژوهش های آماری  پایان نامه  محسوب می شود.

انجام پایان نامه اقتصاد

سفارش پایان نامه اقتصاد