آیا در مقطع ارشد نیز نیاز به نوشتن پروپوزال است؟

پروپوزال چیست؟

پروپوزال کدام قسمت از پایان نامه را تشکیل می دهد؟

آیا می دانستید که پروپوزال نیز قسمتی از انجام پایان نامه به حساب می آید؟

آیا می دانستید که پروپوزال بخشی مهم در انجام پایان نامه است؟

انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد که بخشی مهم و واحدی تاثیرگذار در فارغ التحصیلی فرد به شمار می رود شامل قسمتهایی است.از جمله بخشهای مهم یک پایان نامه می توان به پروپوزال اشاره کرد.پروپوزال که انجام آن قبل از انجام پایان نامه صورت می گیرد باید با دقت و حساسیت ویژه ای انجام شود.همانطور که می دانید قبل از انجام پایان نامه باید بدانید که مسیر کلی راهتان چیست و در طول انجام پایان نامه قرار است چه کاری را انجام دهید.

 

                                                                                                     

 

لذا برای اینکه سر در گم نشوید باید پروپوزال تهیه کنید. با کمک پروپوزال شما می دانید که در انجام پایان نامه چه مسیری را باید طی کنید و به چه موضوعاتی بپردازید. در واقع پروپوزال مسیرتان را هموارتر و مشخص تر می کند و در واقع با انجام پروپوزال مثل این است که از قبل برنامه ای را برای خود تهیه کرده اید.برای نوشتن پروپوزال باید ابتدا موضوع پایان نامه خود را تعیین نمایید. برای انتخاب موضوع نگران نباشید موسسه همیشه در کنار شما خواهد بود و در انتخاب موضوع نیز به شما کمک خواهد کرد. بعد از انتخاب موضوع باید مشخص کنید که از چه منابعی می خواهید استفاده نمایید.

باید مشخص نمایید که از چه روشی می خواهید به تحقیق بپردازید. در واقع با نوشتن پروپوزال تکلیف خودتان هم روشن می شود  با برنامه ای مشخص و مدون به ادامه کار می پردازید. لذا بسیار مهم است که پروپوزال شما صحیح باشد البته اگر اشکالی نیز در پروپوزال به چشم بخورد توسط استاد راهنما به شما گوشزد می شود که شما می توانید آن را اصلاح نمایید.

ثبت نام دوره آموزشی پروپوزال 

ثبت نام دوره آموزشی پروپوزال