انجام پایان ­نامه معماری

امروزه با گسترش ساخت و سازها رشته مهندسی معماری بسیار پرطرفدار شده و ضرورت انجام پایان ­نامه معماری را دوچندان کرده است. معماری ترکیبی از هنر و مهندسی است که در لغت به علم بنایی اطلاق می­گردد و شغل یک معمار آبادانی و آبادسازی است. هدف اصلی این رشته، طراحی ساختمان­هایی کاربردی، مقاوم، زیبا و اصیل است. پایان ­نامه­ معماری در مقطع کارشناسی ارشد طی سه مرحله شامل نگارش پایان ­نامه، طراحی نرم­افزاری و نیز طراحی و ساخت ماکت انجام داده می­شود. در این بخش، به­طور خلاصه به معرفی انواع گرایش­های این رشته و موارد لازم جهت انجام پایان­ نامه کارشناسی ارشد پرداخته می­شود.

معرفی برخی از نرم ­افزارهای تخصصی رشته معماری       

 

                                   

 

در نگارش پایان ­نامه­ معماری ، استفاده از نرم­افزارها به­عنوان امری اجتناب­ناپذیر به شمار می­رود، زیرا با پیشرفت تکنولوژی، انجام مراحل طراحی ساختمان از طریق این نرم­ افزارهای کاربردی بسیار سریعتر و ساده­ تر شده است. یکی از مهم­ترین نرم­ افزارهای تخصصی رشته مهندسی معماری، AutoCAD است. استفاده از این نرم ­افزار در انجام پایان­ نامهبه دانشجو کمک می­کند تا به ترسیم نقشه­های مهندسی و صنعتی بپردازد. از دیگر نرم­افزارهای کاربردی در این زمینه می­توان به Sketch up Pro اشاره کرد که در طراحی و ساخت مدل­های سه­بعدی بسیار قدرتمند است و امکان طراحی دقیق را به کاربر می­دهد. علاوه بر این، معماران از برنامه­ ی 3D Max جهت پیش­نمایش ساختمان­ها و مدل­ها قبل از ساخت و همچنین طراحی نمای داخلی بهره می­گیرند. این نرم­ افزار قادر به پشتیبانی از AutoCAD نیز هست که امری ضروری برای دانشجویان و معماران به شمار می­آید.

گرایش­های مختلف رشته مهندسی معماری

 پایان ­نامه­ معماری به دلیل تنوع بی­شمار گرایش­های این رشته از طیف وسیعی از موضوعات برخوردار است. مهم­ترین گرایش­های رشته معماری در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است:

 

                       معماری- معماری

                       تکنولوژی معماری

                        معماری منظر

                       معماری- مرمت بناها و بافت‌های تاریخی و معماری

                       معماری- انرژی

                      مدیریت پروژه و ساخت

 

انجام پایان ­­نامه معماری

سفارش پایان نامه معماری

 

 


مطالب دیگر این گروه
نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB  نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟ چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟