تحلیل داده ها با نرم افزار R در پایان نامه اقتصاد

امروزه به دلیل اینکه نرم افزار R به عنوان نرم افزاری کاربرپسند و منبع باز برای عموم شناخته شده است، آنالیز روابط پیچیده در پایان نامه اقتصاد با استفاده از آن رواج یافته است. بخش مهمی از هر پژوهش مربوط به تحلیل داده های آماری است که با وجود نرم افزار قدرتمندی همچون R اینکار به آسانی انجام خواهد شد. در این متن به بررسی خصوصیات برتر نرم افزار R برای انجام پایان نامه می پردازیم.

 

بررسی ویژگی های نرم افزار R برای انجام پایان نامه اقتصاد

  • اجرای فرامین در محیط ساده: آنالیز داده ها در واسط گرافیکی ساده ای برای کاربران فراهم شده است.
  • تحلیل داده های آماری: یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار R برای انجام تحلیل آماری پایان نامه، قابلیت آزمون مدل های آماری در رشته های متفاوت است. مدل های خطی و غیرخطی با این نرم افزار به آسانی برآورد می شوند و آمار توصیفی داده های خام برای کاربران به راحتی در دسترس آنها قرار می گیرد.
  • استفاده از زبان های برنامه نویسی متداول: با اینکه توابع به زبان R نگاشته می شوند، اما قابلیت بهره برداری از زبانهای C،C ، جاوا و پایتون  در این نرم افزار برای پژوهش و نگارش پایان نامه فراهم شده است.
  • رسم نمودارهای آماری: امکان رسم نمودارهای آماری متداول برای ثبت روند تغییرات متغیرها در این نرم افزار برای کاربران فراهم شده است.
  • انعطاف پذیری: یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار R که آن را برای تحلیل آماری پایان نامه اقتصاد مناسب می سازد، انعطاف پذیری در اجرای روش های پیشرفته برای تخمین مدل ها و پیش بینی روند متغیرها در دوره زمانی آتی است.
  • نمایش کل فرآیند تحلیل آماری: پایان نامه اقتصاد: بر خلاف دیگر نرم افزارهای تحلیل آماری که تنها به ارائه نتیجه نهایی در سیستم اکتفا می کنند، در این نرم افزار کل فرآیند تحلیل آماری به پژوهشگر نمایش داده می شود.

انجام پایان نامه 

سفارش پایان نامه