ویژگی های کلی پروپوزال مورد تایید دانشگاه ها و موسسات آموزشی

پیش از آغاز نگارش پروپوزال دانشجویان باید با مسائلی چون انتخاب موضوع و آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی, نحوه تدوین عنوان طرح, تدوین بیان مسئله, قلمروهای تحقیق و چگونگی موضوع شناسی جهت تدوین نهای پروپوزال آشنایی اندکی داشته باشند تا بتوانند موضوع خود را به درستی انتخاب نموده و در تدوین محتوای پروپوزال خود با مشکل مواجه نشوند.

 

             

 

اصول اولیه و یکسان نگارش پروپوزال

  • تدوین پروپوزال با کیفیت و قابلیت تایید محتوا و بار علمی در گروه آموزشی مربوطه
  • استفاده از منابع جدید و مقالات روز دنیا در تهیه و تدوین محتوا و متن پروپوزال
  • فرمت گذاری دقیق و صحیح پروچوزال مطابق با فرم پروپوزال دانشگاه مربوطه

این سه مورد جز مواردی هستند که در تمامی پروپوزال ها و برای تمامی دانشگاه ها, بسته به ضوابط و قوانین دانشگاه, باید از طرف دانشجو رعایت شوند.

در پایان نامه آموزش اصول علمی انجام پژوهش و ارائه آن در یک قالب و ساختار مدون و نیز روند صحیح و منطقی نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه از جمله اهدافی است که انتظار می رود دانشجویان پس از تحصیلات تکمیلی خود به خوبی قادر به انجام و اجرای آن باشند. به وجود آمدن مشکل در تهیه و تدوین پروپوزال و به چالش کشیده شدن دانشجویان در آن مقطع زمانی قطعاً برای آنها بسیار سازنده و آموزنده خواهد بود چرا که با چگونگی مواجه با مسائل و مشکلات و رفع آن عملاً آشنا می شوند.

درست است که تهیه و تدویت پروپوزال در حقیقت در یک بازه زمانی کوتاه اتفاق می افتد اما لازم است به این مسئله دقت داشته باشید که پروپوزال در واقع پیشنهاد اولیه و اساسی یک پروژه بوده و به منزله نقشه های محاسباتی ساختمان است, چنانچه با دقت و با محاسبا دقیق طراحی شده باشد پژوهشگر در انجام مراحل بعدی و اجرای پایان نامه خود با مشکل اساسی مواجه نخواهد شد.

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

 


مطالب دیگر این گروه
نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB  نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟ چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟