پایان نامه معماری با موضوع طراحی هتل

با توجه به گسترش و پیشرفت روزافزون صنعت توریسم در کشور ما، ساخت هتل های باکیفیت و مناسب برای جذب هرچه بیشتر جهانگردان و گردشگران داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است که این امر مهم انجام پایان نامه معماری با موضوع طراحی و ساخت هتل را اجتناب ناپذیر می نماید. در این مطلب به برخی از راهکارهای مناسب جهت طراحی هتل های زیبا و کاربردی در این نوع پایان نامه اشاره خواهد شد.

 

راهکارهای مناسب برای انجام پایان نامه معماری جهت طراحی هتل

در پایان نامه معماری، بیان می شود که طراحی و ساخت هتل در شهرهای توریستی نیازمند رعایت یک سری قوانین می باشد، زیرا برخی از این شهرهای توریستی دارای اقلیم های گوناگون و گاه نامساعدی هستند که برای مقابله با این مشکل باید از راهکار‌های مناسبی استفاده کرد. در هنگام انجام پایان نامه معماری، انتخاب سایت هتل بسیار اهمیت دارد و باید برای انتخاب سایت دقت کافی را به کار برد. در فرآیند انتخاب سایت هتل، هدف اصلی باید اصلاح نمودن وضعیت آبادانی منطقه و شهر و نیز بهبود موقعیت گردشگری شهر مورد نظر قرار داده شود. به طور مثال، در طراحی هتل در شهرهای سنتی و تاریخی کشور می توان از کانسپت هایی نظیر حیاط مرکزی، آب انبارها و طراحی باغ ایرانی استفاده کرد و در طراحی فضاهای داخلی هتل، بهتر است از المان ها و مصالحی همچون چوب، سنگ، آجر و خشت در جهت اشاعه تاریخ و فرهنگ غنی ایران بهره گرفته شود. در طی فرآیند طراحی باید نگرش های گوناگون معماری از قبیل نگرش اقلیمی و نظایر آن مورد توجه دانشجویان این رشته قرار بگیرد.

انجام پایان نامه معماری

سفارش پایان نامه معماری


مطالب دیگر این گروه
نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB  نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟ چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟