پایان نامه معماری با موضوع طراحی هتل

با توجه به گسترش و پیشرفت روزافزون صنعت توریسم در کشور ما، ساخت هتل های باکیفیت و مناسب برای جذب هرچه بیشتر جهانگردان و گردشگران داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است که این امر مهم انجام پایان نامه معماری با موضوع طراحی و ساخت هتل را اجتناب ناپذیر می نماید. در این مطلب به برخی از راهکارهای مناسب جهت طراحی هتل های زیبا و کاربردی در این نوع پایان نامه اشاره خواهد شد.

 

راهکارهای مناسب برای انجام پایان نامه معماری جهت طراحی هتل

در پایان نامه معماری، بیان می شود که طراحی و ساخت هتل در شهرهای توریستی نیازمند رعایت یک سری قوانین می باشد، زیرا برخی از این شهرهای توریستی دارای اقلیم های گوناگون و گاه نامساعدی هستند که برای مقابله با این مشکل باید از راهکار‌های مناسبی استفاده کرد. در هنگام انجام پایان نامه معماری، انتخاب سایت هتل بسیار اهمیت دارد و باید برای انتخاب سایت دقت کافی را به کار برد. در فرآیند انتخاب سایت هتل، هدف اصلی باید اصلاح نمودن وضعیت آبادانی منطقه و شهر و نیز بهبود موقعیت گردشگری شهر مورد نظر قرار داده شود. به طور مثال، در طراحی هتل در شهرهای سنتی و تاریخی کشور می توان از کانسپت هایی نظیر حیاط مرکزی، آب انبارها و طراحی باغ ایرانی استفاده کرد و در طراحی فضاهای داخلی هتل، بهتر است از المان ها و مصالحی همچون چوب، سنگ، آجر و خشت در جهت اشاعه تاریخ و فرهنگ غنی ایران بهره گرفته شود. در طی فرآیند طراحی باید نگرش های گوناگون معماری از قبیل نگرش اقلیمی و نظایر آن مورد توجه دانشجویان این رشته قرار بگیرد.

انجام پایان نامه معماری

سفارش پایان نامه معماری


مطالب دیگر این گروه
چطور می توانیم پروپوزال خوبی از پایان نامه خود ارائه کنیم؟ چطور می توانیم پروپوزال خوبی از پایان نامه خود ارائه کنیم؟ آموزش نگارش پایان نامه دکتری 1 آموزش نگارش پایان نامه دکتری 1 انجام پایان نامه حسابداری به چه گونه ای باید باشد؟ انجام پایان نامه حسابداری به چه گونه ای باید باشد؟ پایان نامه مدیریت و رعایت قوانین نگارش پایان نامه مدیریت  و رعایت قوانین نگارش انجام پایان نامه مدیریت مالی 3 انجام پایان نامه مدیریت مالی 3 گرد آوری محتوا در پایان نامه حسابداری گرد آوری محتوا در پایان نامه حسابداری