پیکره و شیرازه اصلی پروپوزال چیست؟

تمام پروپوزال ها یک هدف عمده را دنبال می کنند, خواننده پروپوزال پس از مطالعهپروپوزال شما باید بداند که شما قصد انجام چه پژوهشی را دارید و  با چه هدفی و از چه طریقی می خواهید آن را عملیاتی نمایید.یک پروپوزال خوب باید خلاصه ای از یک طرح پژهشی و تحقیقاتی باشد که مسیر پژوهش, اهداف آن و اممانات و وسایل مورد نیاز برای اجرای آن در پروپوزال مشخص شده باشد, تخمین هزینه های لازم برای اجرای پروژه هم نکته ای است که باید به آن دقت شود.

 

                                       

پیکره اصلی یک پروپوزال از چند سوال و پاسخ به آنها تشکیل می شود که عبارتند از :

  • چرا تحقیق درباره موضوع لازم است؟
  • هدف ازتحقیق چیست؟
  • سوالات و فرضیات ما در درباره تحقیق چیست؟
  • روش گردآوری ازلاعات به چه صورت است؟
  • چگونگی تفسیر و تحلیل اطلاعات
  • هزینه و زمان لازم برای اجرای پروژه چقدر است؟
  • نوآوری ارائه شده در این پروژه در مقایسه با پروژه های مشابه در چیست؟

هنگام نوشتن پروپوزال پایان نامه علاوه بر پاسخ به پرسش های فوق باید اطلاعات دیگری نیز در متن پروپوزال گنجانده شود. اما مهم ترین بخش هر پروپوزال که پیکره و شیرازه اصلی آن را تشکیل می دهد همین مواردی است که به آنها اشاره شد.

پژوهشگر باید تعیین کند که مطالعه مساله مد نظر وی از چه اهمیتی برخوردار است, چه از لحاظ تئوری و چه از لحاظ کاربردی. یعنی انجام پروپوزال و پایان نامه و مقاله های علمی و پژوهشی چه مشکلی را حل خواهند کرد و در صورتی که پژوهش انجام نشود چه صدمه ای متوجه جامعه خواهد شد و چه کسانی از نتایج این پروپوزال و پایان نامه استفاده خواهند کرد.

سفارش پروپوزال

انجام پروپوزال

 


مطالب دیگر این گروه
چطور می توانیم پروپوزال خوبی از پایان نامه خود ارائه کنیم؟ چطور می توانیم پروپوزال خوبی از پایان نامه خود ارائه کنیم؟ آموزش نگارش پایان نامه دکتری 1 آموزش نگارش پایان نامه دکتری 1 انجام پایان نامه حسابداری به چه گونه ای باید باشد؟ انجام پایان نامه حسابداری به چه گونه ای باید باشد؟ پایان نامه مدیریت و رعایت قوانین نگارش پایان نامه مدیریت  و رعایت قوانین نگارش انجام پایان نامه مدیریت مالی 3 انجام پایان نامه مدیریت مالی 3 گرد آوری محتوا در پایان نامه حسابداری گرد آوری محتوا در پایان نامه حسابداری