کاربرد نرم افزار Matlab  در پایان نامه مکانیک

یکی از پرکاربردترین نرم افزارها برای تحلیل در پایان نامه مکانیک، نرم افزار Matlab است که با توجه به توان محاسباتی فوق العاده ای که دارد، مورد استقبال بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است. علاوه بر گرایش های متفاوت رشته مکانیک، نرم افزار متلب در رشته های مهندسی دیگری از جمله برق، عمران، کامپیوتر، شیمی و مهندسی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. برای بررسی مزایای این نرم افزار و کاربردهای ویژه آن در نگارش پایان نامه های مهندسی مکانیک در این متن به این موضوع می پردازیم.

قابلیت های ویژه نرم افزار Matlab برای نگارش پایان نامه مکانیک

  • کدنویسی به زبان ساده: مطمئنا قابلیت کاربری آسان می تواند به جذب کاربران بیشتر این نرم افزار کمک کند. تمام راهنمای مورد انتظار متخصصان در بخش Help نرم افزار در اختیار کاربران قرار داده شده است.
  • مدلسازی و شبیه سازی پیشرفته: برای آنکه تحلیل معادلات در پایان نامه مکانیک به آسانی انجام شود، نرم افزار متلب مدلسازی و بهینه سازی آن را با وجود داده های فراوان برای انجام محاسبات ریاضی، به سهولت امکان پذیر می سازد.
  • انجام تحلیل های پیچیده ریاضی: با توجه به اینکه در پایان نامه  بسیاری راه حل ها نیاز به تجزیه و تحلیل همراه با صحت سنجی قوی نتایج دارد، روش های مشتق گیری، محاسبه انتگرال معین و نامعین، حل معادلات دیفرانسیل، ترسیم نمودارهای هر یک از متغیرها و دیگر موارد با استفاده از دستورات و ماژول ها به شکل ماتریسی انجام می شود.
  • حل محاسبات عددی، داده کاوی، الگوریتم هایی از جمله ژنتیک، منطق فازی، محاسبات عددی، پردازش سیگنال، تنش و کرنش، ارتعاشات و دیگر مسائل در پایان نامه های مکانیک با استفاده از نرم افزار متلب قابل انجام است.
  • ترسیم نمودارها: معادلات موج و نمودارهای مشتق و انتگرال، تابع برازندگی، شبیه سازی مکانیزم های میله ای، لنگ لغزنده با رانش هیدرولیکی در محیط سیمولینک نرم افزار متلب انجام می شود.
  • حل معادلات کنترل: تعیین تابع، مدلسازی و شبیه سازی سیستم های کنترلی از دیگر قابلیت های نرم افزار برای انجام پایان نامه می باشد.

 

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه